Založ si blog

Keď právnik je právnička, ale tají to

Tracy Anna Warrenová je veľmi obľúbená autorka ženských ľúbostných románov odohrávajúcich sa v 19. storočí. Táto obľuba sa u mňa nestretáva s prílišným pochopením, lebo poznám spisovateľky, ktoré tento typ príbehov zvládajú omnoho lepšie. Mávajú košatejší príbeh, rozvitejšie charaktery, nie len tú jedinú miniatúrnu zápletku, okolo ktorej sa ovíja ľúbostný, či skôr erotický príbeh s nádychom porna. Pri Warrenovej novinke Ľúbostné hry som teda veľké očakávanie nemala. Ešte k tomu tá obálka so strašne nesympatickou ženou, ktorá mi pripomína akurát tak opotrebovanú prostitútku z bordelu.

Možno práve preto ma tentoraz kniha celkom milo prekvapila. Niežeby sa autorka prekonala, ale príbeh to bol humorný, veselý a pútavý od začiatku do konca bez zbytočného patetizmu. Hlavná hrdinka Rosamund Carrowová sa totiž prezlieka za muža a angažuje sa v oblasti práva. Hlavný hrdina lord Lawrence Byron sa s ním / s ňou spriatelí, a keďže ho mladý muž priťahuje, začína sa obávať o svoju, dovtedy nespochybniteľnú, orientáciu. To spúšťa kopu veselých momentov a zážitkov pre čitateľskú dušu.

Lawrence sa mu zadíval do tváre. Pohľadom mu kĺzal po výrazných lícnych kostiach, rovnom nose a plných pootvorených perách, ktoré by mohli patriť ktorejkoľvek žene. Ktovie, ako by chutil ich dotyk. Naozaj sú také mäkké, ako vyzerajú?
Vtom sa spamätal a prudko sa odtiahol, aby medzi ním a mladíkom zostalo v koči čo najviac miesta. Srdce mu bilo ako zvon a dych sa mu zrýchlil.
Do horúcich pekiel, čo to malo znamenať?
Nikdy v živote nepocítil ani náznak túžby po inom mužovi.

Rosamund sa dala presvedčiť svojím ustráchaným bratom Bertramom, ktorý sa pri emocionálnom vypätí nepekne zajaká, čo nepôsobí vierohodne v súdnej sieni, aby mu robila spoločníka a ujala sa najväčších káuz. Rosamund si túto novú rolu vychutnáva, rovnako ako nečakanú slobodu, ktorú jej poskytuje prezliekanie za muža. Komplikáciou sa stáva až advokát lord Lawrence Byron, ten najpríťažlivejší muž, akého kedy videla, a vychýrený zvodca žien. Strašne sa jej páči a Byronovi je zase ona, respektíve on (vystupuje ako Ross Carrow) sympatická. Trávia spolu veľa času. Rosamundin brat Bertram je z toho pomaly na prášky, pretože ide vlastne o jej povesť! Ale… na druhej strane, veď vystupuje ako muž…

Klesla na posteľ a uvažovala, čo bude robiť. A či má silu odolať nielen volaniu svojho tela, ale aj srdca.

 Rosamund sa v prítomnosti Byrona kvalitne opije, musí ísť na box, naučí sa hrať biliard, je pozvaná do pánskeho klubu a vôbec, o zábavu má postarané ako ešte nikdy za svojich 28 rokov života. Bola sama, stále nevinná, pretože milovala len jediného muža, ktorý príliš skoro zahynul vo vojne. Odvtedy nestretla nikoho, kto by ju zaujal. Až teraz. A akurát zhýralý lord Byron, ktorý ju považuje za muža a ona sa mu nesmie odhaliť už len pre právnický podvod. A on navyše dvorí úplne dokonalej žene, ktorá môže zvýšiť jeho vlastnú prestíž…

Nebola by to však Warrenová, aby k ľúbostnému vzťahu predsa len nedošlo. Ako to s iskrami prebleskujúcimi medzi touto veselou dvojicou dopadne, prezrádzať nebudem 🙂 Už len dodám, že kniha voľne nadväzuje na predchádzajúcu časť Neslušný návrh, vďaka čomu sledujeme ďalší život Lawrencovho brata Lea a jeho neplodnej ženy Thalie. Je to však trilógia „Zhýralci z Cavendish Square“, patrí sem teda ešte titul V manželskej posteli.

Myseľ mu zaplavili predstavy bozkov a dotykov a pred očami sa mu mihali všetky spôsoby, ktorými by si ju chcel vziať.
Zvádzanie tej prešibanej potvory však ešte počká. Najskôr musí odhaliť jej podvod, a potom môže odhaľovať jej telo.
Okrem toho by jej mal zabrániť v nelegálnom výkone právnickej profesie.

 

 

Šéf detektívnej kancelárie

29.11.2018

Sabrina Jeffriesová je autorka románov, ktoré sú čitateľné, vtipné, dobrodružné a rieši sa v nich určitá zápletka. Aspoň teda v sérii Vojvodovi muži (iné jej knihy som nečítala), čo je spoločnosť detektívov najímaných na rozličné úlohy. Vďaka tomu sú jej knihy od začiatku až do konca plné akcie. Okrem toho, detektívi z predchádzajúcich častí sa vždy [...]

Knižná chuťovka Dievča v zrkadle

14.11.2018

Katarína Gillerová je autorka nesmierne dômyselných spoločenských románov. Ak ju niekto prezýva slovenskou Danielle Steelovou, v mojich očiach ju uráža. Gillerová ju totiž dokonale predčí krásnymi zápletkami, neskutočne živými postavami, z ktorých ani jedna nie je vedľajšia a pritom sa v nich dá pekne orientovať. Romány nie sú presladené a pritom sú romantické a [...]

Existuje ideálny pár?

09.11.2018

Určite aj vy poznáte páry, ktoré spolu celé roky žijú krásne harmonicky. Aspoň ja poznám a je radosť tráviť s nimi čas. Jasné, sem-tam sa aj oni pochytia, ale vedia komunikovať, vedia sa podporovať a zdieľať so svojím partnerom jeho záľuby. Ale nie o tom som chcela. Chcela som skôr o tom, že Ideálny pár už existuje v kníhkupectvách 🙂 Ideálny pár je totiž [...]

Jemen, Izrael, Hudajdá

Pri údere Izraela v Jemene zomreli traja ľudia a 87 bolo zranených, tvrdia povstalci

21.07.2024 08:18

Pri sobotňajšom izraelskom leteckom útoku zomreli traja ľudia a 87 ďalších osôb bolo zranených, uviedla televízia prevádzkovaná jemenskými povstalcami.

601371443

Najprv hajloval, potom ukázal, aké má srdce. Ako anglický futbalista zachránil židovského chlapca z Hitlerovho Nemecka?

21.07.2024 08:00

Anglického futbalistu síce politika nezaujímala, ale vedel, že nacizmus stelesňuje zlo. Keď ho v Berlíne oslovil mladý Žid s prosbou o pomoc, vyhovel mu.

munícia

ONLINE: Čo obrátilo vojnu v prospech Ruska? Chýbajúce delostrelecké granáty, hovoria Ukrajinci v zákopoch

21.07.2024 07:45

Žalostný stav vo výrobe munície na Západe spôsobil, že nie je možné ňou dostatočne zásobovať ukrajinskú armádu. Agentúra Reuters pátrala prečo.

Koncert AC/DC, príprava, Bratislava

Na Bratislavu sa valí rockové peklo. Ak idete na nedeľňajší koncert AC/DC, príďte včas

21.07.2024 07:00

Na nedeľňajšom koncerte AC/DC môže byť viac ako 100-tisíc divákov.

Zuzana Šulajová

Z oceánu kníh niektoré si vyberám... :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 157454x
Priemerná čítanosť článkov: 2386x

Autor blogu

Kategórie