Založ si blog

Neplánované manželstvo

Tracy Anne Warrenovej u nás vyšla ďalšia kniha  zo série Zhýralci z Cavendish Square. Warrenová miluje série, jej postavy cestujú z knihy do knihy. Jej ako autorke to umožňuje lepšie spoznať svet, ktorý vytvára, a čitatelia sa zase bližšie stotožnia s postavami. V manželskej posteli sa tentoraz zoznámia s mladou Esme, ktorá sa dopustí neodpustiteľného: naskicuje nahého muža, ktorý o tom ani netuší. To kvalitne zamieša karty nielen jej, ale aj jemu. A jej bratia sa postarajú o vtip, šarm, kdežto jeho strýko spôsobuje zimomriavky.

Panensky nedotknutá Esme skrátka zbožňuje maľovanie. Na rodinom večierku sa nudí, a tak využije pekné počasie na prechádzku so psom. Hľadá inšpiráciu, čo by tak mohla namaľovať.  Zájde až na susedný pozemok, kde zostane stáť ako obarená. V jazere totiž pláva celkom nahý mladý muž. Keď vylezie z vody, muž sa natiahne v tráve a zaspí.

A Esme odrazu nedokázala odísť.
Nedokázala sa odvrátiť od toľkej krásy. Mala pocit, že vesmír sa jej rozhodol venovať dar.
Skrátka ho musím nakresliť.

Jej dlhá neprítomnosť hosťom neunikne. Esme im po pravde prizná, že odišla maľovať a všetci sú na jej výtvory zvedaví. Lenže, zhodou okolností sa im dostane do rúk aj jej nemravná kresba.

Bratia sú pobúrení, nikto totiž neverí, že medzi Esme a Gabrielom Northcoteom k ničomu nedošlo, že on ju dokonca ani nepozná. A keďže medzi hosťami boli i ľudia, ktorí veľmi ochotne šíria klebety, ktoré by poškodili jej povesť, zostalo jediné riešenie:

Esme sa musí za Gabriela vydať, hoci mala sľúbené, že sa vydá výhradne z lásky.

Musí opustiť svojho snúbenca, musí si k sebe pripustiť zhýralého muža, ktorý má vášeň pre hazard a ženy.

Gabriel z toho tiež nie je dvakrát nadšený. Za trest si aspoň vymôže od nej sľub, že sa nikdy nezapletie s iným mužom. To isté ho donútila prisahať ona.

No vášeň medzi nimi prepukne plnou silou. Gabriel ju učí spoznávať vlastné telo a dáva jej to, čo netušil, že dať dokáže. Jej bratia sa starajú o vtipné dialógy, z jeho strýka zase mrazí.

A hĺbka citu Gabriela desí.

Vzniklo medzi nimi niečo nebezpečné (nech to bolo čokoľvek), s čím bolo treba skoncovať.

On nechce ľúbiť. A nikdy ľúbiť nebude. Nemôže. Nemôže po všetkom, čo musel v srdci uzamknúť.

Láska je len prelud, dočasné šialenstvo, ktoré zasiahne mozog aj srdce a na svoje nič netušiace obete má rovnako ničivý účinok ako choroba, až kým horúčka napokon nepominie.

Ale Esme nie je z tých žien, čo sa ľahko vzdávajú…

Ten, kto pozná Warrenovej diela, bude spokojný. Je to klasická Warrenová. Plná erotiky.

Šéf detektívnej kancelárie

29.11.2018

Sabrina Jeffriesová je autorka románov, ktoré sú čitateľné, vtipné, dobrodružné a rieši sa v nich určitá zápletka. Aspoň teda v sérii Vojvodovi muži (iné jej knihy som nečítala), čo je spoločnosť detektívov najímaných na rozličné úlohy. Vďaka tomu sú jej knihy od začiatku až do konca plné akcie. Okrem toho, detektívi z predchádzajúcich častí sa vždy [...]

Keď právnik je právnička, ale tají to

21.11.2018

Tracy Anna Warrenová je veľmi obľúbená autorka ženských ľúbostných románov odohrávajúcich sa v 19. storočí. Táto obľuba sa u mňa nestretáva s prílišným pochopením, lebo poznám spisovateľky, ktoré tento typ príbehov zvládajú omnoho lepšie. Mávajú košatejší príbeh, rozvitejšie charaktery, nie len tú jedinú miniatúrnu zápletku, okolo ktorej sa ovíja [...]

Knižná chuťovka Dievča v zrkadle

14.11.2018

Katarína Gillerová je autorka nesmierne dômyselných spoločenských románov. Ak ju niekto prezýva slovenskou Danielle Steelovou, v mojich očiach ju uráža. Gillerová ju totiž dokonale predčí krásnymi zápletkami, neskutočne živými postavami, z ktorých ani jedna nie je vedľajšia a pritom sa v nich dá pekne orientovať. Romány nie sú presladené a pritom sú romantické a [...]

Alex Jones

Konšpirátor Jones vyhlásil bankrot, dlhuje takmer 1,5 miliardy dolárov

02.12.2022 16:57

Majiteľa dezinformačného webu Infowars odsúdili za šírenie dezinformácií o streľbe v škole Sandy Hook v roku 2012.

sud, kuciak, hascak

Fiktívne transakcie a veľké provízie. Čo o Haščákovom obvinení prezrádza Gorila

02.12.2022 16:29

Podrobnosti z vyšetrovania údajnej zločineckej skupiny okolo Jaroslava Haščáka ani samotné skutky nie sú známe. Viac svetla do prípadu môže zatiaľ priniesť spis Gorila.

fishing, phishing, hacker, mobil, počítačová kriminalita, počítač,

Alarmujúce číslo. Seniori tento rok odovzdali podvodníkom 1,6 milióna eur

02.12.2022 16:27

Polícia v spolupráci so Slovenskou poštou pripravila preventívny program ,Seniori, zbystrite pozornosť!

zonácia

Budaj predstavil plány zonácie troch národných parkov

02.12.2022 15:17, aktualizované: 15:21

Pokračujú prípravy zonácie aj ďalších národných parkov.

Zuzana Šulajová

Z oceánu kníh niektoré si vyberám... :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 143271x
Priemerná čítanosť článkov: 2171x

Autor blogu

Kategórie